м.Ніжин, вул.Братів Зосим, 6
(04631)7-19-06

Онлайн інструменти для організації дистанційного навчання

Платформи для взаємодії онлайн

Назва +
Посилання
Призначення / Інструкція
Google Meet Відео-зустрічі інтегровані з іншими онлайн-інструментами Google.
Skype Відео та аудіо-дзвінки з функцією розмов, чатів і можливістю взаємодії.

Zoom

Сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей. До відеоконференції можна підключитися за посиланням або ідентифікатором конференції.
Loom Платформа для відео та аудіоконференцій, взаємодії, підтримки чатів і проведення вебінарів.
Moodle Сервіс, який дозволяє подавати навчальний матеріал у різних форматах (текст, презентація, відеоматеріал, вебсторінка; заняття як сукупність вебсторінок із можливим проміжним виконанням тестових завдань), здійснювати тестування та опитування, інструментів моніторингу результатів навчання.

Microsoft Teams

Інструментарій платформи: трансляція будь-яких навчальних матеріалів, дошка для записів, функція “підняти руку”, чат. А також тут є можливість протягом уроку записувати мініконспект, який можна буде передивитися наприкінці уроку. На платформі також можна створити групу класу, через яку можна підтримувати зв’язок з учнями та поширювати домашні завдання.

Google Hangouts

Інструментарій платформи: трансляція матеріалів та чат.

Google Classroom

Cервіс дає можливість здійснювати контроль результатів навчання за допомогою тестування, систематизувати, оцінювати діяльність, переглядати результати виконання завдань, коментувати й організовувати ефективне спілкування в режимі реального часу. Основним елементом Google Classroom є групи.
ClassDojo Простий інструмент для оцінювання роботи групи здобувачів освіти в режимі реального часу. Тут створена комфортна система заохочення з різними ролями та рівнями доступу.

Класна оцінка

Електронне навчальне середовище (створення сайту, дистанційне навчання, щоденники, табелі, розклад, звіти).

 

Онлайн-демонстрації та симуляції

Назва +
Посилання
Призначення / Інструкція
Mozabook Україномовні 3D-симуляції та інтерактивні відео, цифрові підручники  і вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок проведення дослідів та ілюстрування.
PhET Бібліотека інтерактивних симуляцій (хімія, біологія, фізика, математика, географія). Для перегляду симуляції достатньо дати покликання.
Віртуальні лабораторії Освітні інтерактивні роботи дозволять учням проводити віртуальні експерименти з фізики, хімії, біології, екології та інших предметів, як у тривимірному просторі, так і у двомірному. Сервіс російськомовний, використовувати на заняттях тільки з перекладом на державну мову.  
Sketchfab Збірка 3D-моделей, які можна переглядати на самому сайті, а також отримати код для вбудування на свій сайт. Створено за принципом YouTube.
PlantSnap Мобільний застосунок, призначений для ідентифікації рослин, квітів, дерев, кактусів та грибів. Сервіс англомовний.

 

Онлайн-тестування

Назва + Посилання

Призначення / Інструкція

Майстер-Тест

Безкоштовний освітній сервіс, орієнтований на створення тестів та проведення онлайн тестування з навчальною метою. Чудово підходить для організації тематичного та контрольного оцінювання знань.

ONLINE TEST PAD

Безкоштовний багатофункціональний сервіс для проведення навчання і тестування онлайн. Зручний сайт для створення різноманітних навчальних матеріалів та типів завдань, структурування їх за папками. До того ж на сайті у загальному доступі розташована величезна кількість завдань з основних шкільних предметів.

ClassMarker

Дозволяє створювати різноманітні тести, використовуючи необмежену кількість запитань і відповідей, передивлятися результати оцінювання, аналізувати статистику. Можна реєструвати користувачів у групах. Ресурс дає можливість миттєво отримувати результат оцінювання і за потреби показувати його користувачеві або приховувати.

Easy Test Maker

Мобільний додаток для створення тестів. Дозволяє створювати тести різних типів – як з варіантами відповідей, так і такі, що потребують стислої розгорнутої відповіді, передбачають заповнення пропусків, визначення правильної чи хибної відповіді. Сформовані тести можуть бути завантажені у вигляді документа Micrоsoft Word або PDF. Можна швидко отримати оцінку, дізнатися, як відповіли тестові питання. Передбачений безкоштовний ознайомлювальний період.

ProProfs Training Maker

Ресурс дозволяє створювати і публікувати курси, додавати опитування, компонувати тести з варіантами відповідей або з розгорнутою відповіддю. Можна вставляти в завдання зображення або відеофайли. Має безкоштовну версію і платні розширені пакети.

QUIZIZZ

Популярний в світі сервіс, який забезпечує дистанційне навчання через створення поточних, контрольних та домашніх завдань в форматі вікторин та тестів, організацію змагань.

Quizlet

Сервіс для розробки цікавих тестів і флеш-карт. Можна обрати такі типи навчання: тест, написання, заучування, картки, правопис, гравітація чи підбір з наданого списку – та завантажити для тестування відповідний матеріал.

Kahoot!

Мобільний сервіс, ігрова платформа, що дозволяє не тільки формувати різноманітні тести, проводити онлайн-вікторини, а й створювати навчальні ігри, використовуючи смартфони учнів, що зробить навчання ще цікавішим і захопливішим. Ресурс безкоштовний, проте потребує реєстрації.

Rebus

Сервіс дає змогу створити цікаві та корисні загадки, логічні ігри, ребуси та інші типи вправ. У відкритому доступі є бібліотека сервісу, наповнена готовими матеріалами, які можна використовувати для навчання.

Онлайн-тести «На Урок»

Інтерактивні завдання для контролю знань і залучення здобувачів освіти до активної роботи в аудиторії та вдома. Можна використати готові або створити власні.

Triventy.com

Безкоштовний конструктор ігор та вікторин. Педагог може створити тест або вікторину на своєму комп’ютері, а здобувачі освіти можуть відповідати на запитання зі своїх мобільних пристроїв або ноутбуків.

 

Інтерактивні дошки

Назва + Посилання

Призначення / Інструкція

Рadlet

Дошка зі стікерами. Інструментарій платформи: платформа створена для поширення завдань. Тут ви можете створити сторінку, на яку будуть завантажуватися всі завдання для самостійного опрацювання для одного або одразу всіх класів, яким ви викладаєте. До завдань можна написати інструкцію, додати посилання, фото, відео, будь-який інший файл, малюнок, знімок екрану, голосове повідомлення або навіть геолокацію.

Аwwapp

Це навчальна програма, яка представляє собою білу веб-дошку, на котрій декілька людей можуть одночасно малювати схеми, плани і створювати графічний контент в команді.

IDroo

IDroo – інтерактивна онлайн-дошка з повним набором інструментів для введення математичних формул і малювання. Можна писати від руки, малювати лінії, криві Без’є, прямокутник, еліпс. Також присутня можливість на онлайн-дошці друкувати текст, змінюючи його колір або шрифт.

Classroomscreen

Сервіс в допомогу вчителю. Онлайн-дошка дозволяє вибрати тло, набирати текст, малювати, відкрити таймер, годинник, шумомір, сигнальний світлофор, випадковий вибір учня, вибір мови.

Wizer.me

Простий і швидкий інструмент для створення інтерактивних робочих аркушів із завданнями і вправами, які можна використовувати для дистанційного навчання, домашніх завдань, роботи в класі на інтерактивній дошці.

MIRO

Це нескінченна онлайн-дошка, на яку ви можна завантажувати картинки, документи (pdf і google docs), а також робити нотатки - малювати, писати, клеїти стікери - зберігаючи результати в реальному часі. Крім того, можна запросити учнів та колег, щоб попрацювати разом з будь-якої точки світу.

Nearpod

Сервіс додавання інтерактивних елементів до слайдів презентації: опитування, 3D-анімації та симулятори.

Pear Deck

Сервіс для створення динамічних презентацій та проведення інтерактивних занять. За допомогою інструмента «Quick Question» можна ставити запитання аудиторії в реальному часі.

Lino

Зручний сервіс для створення заміток, плакатів, записок, електронних дощок. Використовується на смартфонах і планшетах без проблем.

Twiddla

Ресурс для створення різноманітних електронних дощок і не тільки. Тут можна додати фото, відео, оформити на свій смак за кольорами тощо. У безкоштовній версії є обмеження на кількість учасників.

Thinglink

Ресурс для створення інтерактивних плакатів.

Genially

Ресурс для створення інтерактивних підбірок різноманітних матеріалів, що можуть містити презентації, документи, покликання тощо.

Scrumblr

Екран виглядає, як сучасна дошка, що розділена маркером на стовпці за тематикою. За бажання можна розміщувати стікери зі своїм вмістом і певний стовпець. Сервіс допоможе зібрати враження від завдання, уроку, курсу і т.і. на етапі рефлексії.

Popplet

Ресурс для створення інтерактивних плакатів.

 

ВІКТОРИНИ, КРОСВОРДИ, РЕБУСИ

Назва + Посилання Призначення / Інструкція

LearningApps

Призначений для розробки, зберігання інтерактивних завдань з різних предметних дисциплін, за допомогою яких здобувачі освіти можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі

Rebus1.com

Задайте будь-яке слово або фразу — і програма миттєво згенерує за вашим запитом ребус!

Генератор кросвордів українською

У спеціально відведеному полі потрібно ввести слова, з яких утвориться кросворд, і натиснути на відповідну кнопку для автоматичної генерації. Готовий кросворд можна завантажити.

Flippity

Колекція цифрових інструментів, які допоможуть створити інтерактивні вправи та завдання в ігровій формі.  Для роботи потрібно мати обліковий запис Google, щоб зберігати створене.  

Рішення, складання анаграм

Онлайн-сервіс допоможе скласти або розгадати анаграму.

Online Test Pad

Безкоштовний універсальний конструктор, за допомогою якого можна створити цілу палітру цифрових навчальних завдань: тестів, кросвордів, сканвордів, опитувань, логічних ігор, діалогів.

StuduStak

Створення інтерактивних вправ, тестів, ігор, кросвордів

 

Стрічки часу

Назва + Посилання Призначення / Інструкція

Timeline

Сервіс, призначений для створення й публікації стрічок часу. Сервіс англомовний. Створена стрічка зберігається на вашому Google-диску.

 

Створення коміксів

Назва + Посилання Призначення / Інструкція

Storyboard

Онлайн-сервіс для створення коміксів. Великий набір фонових зображень та персонажів. Готову роботу можна завантажити на комп’ютер або роздрукувати. У безкоштовній версії можна створити тільки 6 кадрів коміксу (але необмежену кількість разів).

 

Миттєвий зворотний зв'язок

Назва + Посилання Призначення / Інструкція

Seesaw

Це безкоштовна платформа, на якій можна формувати класи і працювати з ними у будь-який час. Якщо класи вже є у GoogleClass, їх легко інтегрувати на Seesaw.

Triventy Безкоштовна платформа для створення цікавих вікторин. З нею вивчення будь-якої теми стане набагато легшим та ефективнішим, а діти краще запам’ятають матеріал. Крім того, вікторини дозволять миттєво перевірити опановані знання.
Nearpod Зручний безкоштовний онлайн-інструмент, завдяки якому можна створювати цілі уроки, наповнені різноманітною активністю. На платформі не потрібно формувати класи й реєструвати учасників – щоб долучитися до заняття, учням достатньо скористатися посиланням.

 

Ресурси зі створення презентацій

Назва + Посилання Призначення / Інструкція

Canva

Багатоплатформовий сервіс для графічного дизайну. Створення зображень в сервісі будується на принципі перетягування готових елементів і варіюванні змінних шаблонів. Графічний редактор дає доступ до вбудованої бібліотеки шаблонів, стічних фотографій, ілюстрацій і шрифтів.

Prezi Інструмент для створення інтерактивних мультимедійних презентацій з розгалуженою структурою або лонгрідів. Дозволяє імпортувати відеоматеріали, графіки, фотографії та інші засоби для візуалізації презентації.
Beautiful.ai Сервіс для створення презентацій, що самостійно адаптує контент на слайдах під обраний формат, допомагає додати анімацію графіків і переходів, а також рекомендує відповідні шаблони.

Slidesmania 

Slidescarnival

Безкоштовні шаблони презентацій на різну тематику.
Sway Інструмент для створення презентацій онлайн. У безкоштовній версії презентації не можна завантажити на комп’ютер, але можна показувати їх онлайн і поділитися посиланням на них.
Showpad

Інструмент візуалізації інформації у презентаціях та створення презентацій у форматі інфографіки, який дозволяють вигідно продемонструвати статистичні дані, опитування, графіки, цифри, карти, таблиці тощо.

Sliderocket Інструмент зі створення презентацій онлайн. Містить візуальні ефекти, дає можливість додати відео, фото та зображення для оформлення слайдів презентацій.
Wideo Інструмент для створення невеликих презентацій у вигляді анімацій, містить різноманітні фони, картинки, фігурки та об’єкти на різну тематику; можна додати музику й текст, завантажити ваші зображення чи фото.
Zentation Інструмент, що дозволяє додавати до презентацій відео, які демонструються одночасно поруч зі слайдами презентації (створеної в Power Рoint). Містить багато шаблонів для створення анімацій, а також можливість додавати музику чи записувати власний голосовий супровід до зображень.

 

Відеолекції + можливість накладати на відео тести або інші завдання

Назва + Посилання Призначення / Інструкція

TED

TED (Technology, Entertainment, Design) — некомерційний проєкт, який кожного року в Единбурзі та Лонґ-Біч збирає зі всього світу науковців, бізнесменів, політиків, активістів. Мета — поширення серед суспільства унікальних та цікавих ідей

TEDEd Сервіс дозволяє зареєстрованим користувачам створювати відеоуроки з використанням відеолекцій з TED.
FlipGrid Сервіс організації відеообговорень.